Najlepsze wiosła SUP Board - Definitywny przewodnik do zakupów dla idealnego dopasowaniaJeśli zdecydowałeś się na poważnie zająć się stand up paddle boardingiem, to świetny znak! Miłośnicy paddle boardingu na całym świecie odkrywają radości płynące z tego sportu. Nieważne, czy trzymasz się jezior, strumieni i rzek, czy wyruszasz w morze, stand up paddle boarding to porywający sposób na spędzanie czasu na wodzie. Możesz wziąć swoją grę jeszcze dalej, ucząc się zaawansowanych sztuczek i innych umiejętności, które stawiają nowy spin na tej ekscytującej działalności. Jedynym haczykiem jest to, że aby awansować jako paddler i pro, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. Stand Up Paddle Boarding ma kilka różnych rodzajów desek, które można wykorzystać do konkretnych potrzeb i umiejętności. Jeśli jesteś gotowy, aby wziąć go w górę notch, mamy wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem najlepszy stand-up paddle board możliwe.

Czego szukać w swojej desce do wiosłowania

Istnieje wiele aspektów do rozważenia przy zakupie paddle board, od kształtu deski do materiałów użytych do budowy deski i wagi wiosła. Wiosło jest jedyną częścią, która wchodzi w kontakt z wodą, więc ważne jest, aby było trwałe. Materiał użyty do budowy wiosła będzie miał wpływ na jego wagę, trwałość i ogólną wydajność. Paddle boards są w wielu różnych kształtach, rozmiarach i są przeznaczone do różnych rodzajów wody.

Paddle board składa się z trzech części: pokładu, dolnej części deski i płetwy. Góra deski może być wykonana z różnych materiałów, aby uczynić ją bardziej wytrzymałą lub lżejszą. Spód deski może być wykonany z różnych materiałów. Płetwa może być zdejmowana lub mocowana na miejscu. Może być również wykonana z różnych materiałów.

Wałki do deski Stand Up Paddle Board

Materiały użyte do produkcji trzonu wiosła wpływają na wagę, elastyczność i ogólne odczucie wiosła. Najczęstsze rodzaje materiałów używanych do produkcji trzonu wiosła to włókno szklane, włókno węglowe, poliuretan i grafit.

  • Włókno szklane jest jednym z najczęściej używanych materiałów na wały wiosła. Materiał ten jest stosunkowo niedrogi, ale jest mniej elastyczny i trwały niż niektóre z pozostałych materiałów.
  • Włókno węglowe jest jednym z najsilniejszych i najbardziej trwałych materiałów używanych do produkcji wałów wiosła. Jest lekki i elastyczny, ale może być drogi.
  • Poliuretan jest bardzo trwały materiał, który jest również lekki i elastyczny. Jest on powszechnie stosowany do produkcji wałów wioseł.
  • Grafit jest kolejnym powszechnie stosowanym materiałem na trzony wioseł. Jest lekki i elastyczny, i jest tańszy niż włókno węglowe.

Stand Up Paddle Board Brands

Jeśli jesteś taki jak ja, możesz zakochać się w produktach konkretnej marki, a następnie stać się jej snobem. Bez względu na to, jak poważnie podchodzisz do paddle boardingu, ta sekcja jest dla Ciebie. Poniżej przygotowaliśmy listę najlepszych marek w branży paddle board.

  • Future Beach - Jeśli kiedykolwiek byłeś na plaży, istnieje duża szansa, że widziałeś Future Beach paddle board. Ta firma robi deski wiosłowe od ponad 50 lat, więc naprawdę wiedzą, co robią.
  • Ocean Kayak - Ocean Kayak produkuje deski wiosłowe i kajaki od 1979 roku. Są jedną z najbardziej znanych firm w świecie paddle boardingu.
  • Land Yoga SUP - Ta firma robi szeroką gamę desek paddle board, w tym takie, które są wykonane specjalnie do jogi!
  • Shwe Boards - Shwe Boards to ręcznie robione deski produkowane na Hawajach. Są one znane z tworzenia wysokiej jakości desek, które są zbudowane, aby trwać.

Wymiary i waga deski Stand Up Paddle Board

Długość i szerokość deski do wiosłowania są ważne, ale jeszcze ważniejsza jest jej waga. Waga paddle board jest mierzona w funtach na cal kwadratowy lub PSI. Waga paddle board będzie zależeć od tego, jaki rodzaj wody planujesz wiosłować na. Jeśli planujesz wiosłować na jeziorach, będziesz chciał dostać lżejszą deskę niż jeśli planujesz wiosłować na rzekach lub oceanie, gdzie będziesz musiał walczyć z silnymi prądami.

Deski do wiosłowania na jeziora i spokojne rzeki mają zwykle 10-12 PSI, podczas gdy deski do wiosłowania na silniejsze rzeki mają około 12-15 PSI. Na spokojne, tropikalne wody, deski paddleboardowe mają zwykle około 15 PSI. Im cięższa deska, tym będzie bardziej stabilna, ale będzie też trudniejsza do przenoszenia. Paddle boards są zwykle około 10 stóp długości, ale niektóre są tak długie, jak 13 stóp. Deski o długości 10 stóp są zazwyczaj najlepsze dla początkujących, ale deski o długości 12 stóp są również dobrym wyborem dla początkujących.

Trwałość deski Stand up Paddle Board

Stand Up Paddle Boards mogą trwać do 10 lat lub więcej w zależności od tego, jak często ich używasz i jak dobrze o nie dbasz. Chociaż SUPs mogą być początkowo droższe niż niektóre inne rodzaje desek, prawdopodobnie skończą się lepszą długoterminową inwestycją w końcu, ponieważ są bardziej trwałe.

Istnieje wiele różnych typów desek do wiosłowania, a najlepszy dla ciebie będzie zależał od twojego poziomu umiejętności i rodzaju wody, na której planujesz wiosłować. Kiedy już zdecydujesz, jaki typ paddle board chcesz kupić, możesz zacząć zakupy dla deski, która jest idealna dla Ciebie.