Najlepsze deski SUP: Kompleksowy przewodnikDeski z wiosłem (SUP) szybko stają się idealnym sportem wodnym dla ludzi w każdym wieku. Coraz więcej osób szuka alternatywy dla letnich aktywności takich jak golf czy tenis, dlatego stand up paddle boarding stał się bardzo popularny. Stand-up paddling polega na staniu na szczycie specjalnej longboard, znanej jako stand up paddle board, i używaniu ramion do napędzania się do przodu. Działanie jest podobne do tego z surferów, ale nie trzeba klęczeć lub leżeć na brzuchu. Zamiast tego będziesz stał przez cały czas! Stand up paddle boards oferują wszystkie dreszcze i emocje surfingu bez konieczności bycia w niebezpieczeństwie wpadnięcia w każdej chwili. Jeśli myślisz o zakupie jednego dla siebie tego lata, czytaj dalej, ponieważ damy Ci wszystkie szczegóły dotyczące tych fantastycznych urządzeń sportowych.

Co to jest Stand Up Paddle Board?

Stand up Paddle Board to rodzaj longboardu zaprojektowanego specjalnie dla ludzi, którzy mogą wiosłować na nim stojąc. To świetny sposób, aby cieszyć się wodą, idealny dla ludzi o każdym poziomie umiejętności. Wyobraź sobie, że jesteś na środku jeziora lub oceanu i czujesz, jak woda płynie pod tobą. To naprawdę wyjątkowe doświadczenie, którym możesz cieszyć się przez cały rok.

Dobrej jakości SUP będzie wykonany z rodzaju materiału syntetycznego zwanego polietylenem. Jest to bardzo trwały materiał, który może wytrzymać wszystkie rodzaje warunków pogodowych. Jest on również bardzo lekki, co ułatwia jego transport. Większość SUPów ma około 9 do 10 stóp długości. Możesz również znaleźć deski o długości 7 stóp, które są wykonane dla dzieci. Mają mniejszy, łatwiejszy do opanowania rozmiar, co czyni je świetną opcją dla dzieci, które dopiero zaczynają.

Korzyści z pływania na desce z wiosłem

Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś spróbować stand up paddle boarding. Jednym z głównych powodów jest to, że jest to metoda ćwiczeń o niskim wpływie. Możesz to robić przez wiele godzin bez zmęczenia. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić swój poziom sprawności fizycznej, ale nie są w bardziej uciążliwych rodzajów ćwiczeń, takich jak jogging lub jazda na rowerze.

Stand up paddle boarding to także bardzo towarzyski sport. Łatwo jest znaleźć przyjaciół, którzy lubią tę aktywność i chcą iść na paddle boarding z tobą. Jeśli masz dzieci, mogą one również przyłączyć się do zabawy. Jest to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną, a jednocześnie uzyskanie trochę ćwiczeń.

SUPing to także świetny sposób na odkrywanie nowych obszarów. Jeśli odwiedzasz nową okolicę i chcesz ją lepiej poznać, możesz popływać na desce z wiosłem. Możesz oglądać krajobraz z innej perspektywy i mieć zupełnie inne doświadczenie niż gdybyś po prostu pozostał na lądzie.

Kto powinien kupić SUP?

Każdy może cieszyć się stand up paddle boardingiem. To sport, który może być uprawiany przez ludzi w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności. Zarówno początkujący, jak i eksperci znajdą przyjemność w tym sporcie.

Jeśli szukasz nowego sportu, ale nie chcesz czegoś zbyt uciążliwego lub intensywnego, paddle boarding jest świetną opcją. Jest to łatwe dla stawów i jest to metoda ćwiczeń o niskim wpływie. Jeśli szukasz czegoś, co sprawi, że będziesz sprawny na nadchodzące miesiące letnie, SUPing jest świetnym wyborem.

Jeśli masz dzieci, jest to również bardzo zabawna aktywność dla nich, aby spróbować. Jest to dobry sposób, aby wyjść na zewnątrz i być aktywnym. Można to robić nawet w gronie rodzinnym, więc jest to świetna opcja na czas, gdy chcesz spędzić czas z dziećmi, ale nadal potrzebujesz ćwiczeń.

Różne rodzaje desek do wiosłowania na stojąco

Istnieje kilka różnych typów desek do wiosłowania. Możesz wybrać typ, który najlepiej pasuje do twoich potrzeb, poziomu doświadczenia i budżetu.

  • Deski dla początkujących - Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś pływać na paddle boardingu, będziesz chciał poszukać deski, która jest specjalnie wykonana dla początkujących. Te deski są zazwyczaj krótsze w długości i szerokości. Są również nieco grubsze i bardziej wytrzymałe, więc łatwiej jest na nich stanąć i kontrolować.
  • All Purpose Boards - Jeśli chcesz wiosłować z przyjaciółmi, którzy są bardziej doświadczeni i nie chcesz tego robić na desce dla początkujących, możesz zdecydować się na deskę uniwersalną. Te deski są nieco większe, więc są łatwiejsze do zarządzania dla ludzi o wszystkich poziomach umiejętności.
  • Tandem Boards - Jeśli masz mniejsze dzieci, które chcą wiosłować z tobą, możesz znaleźć deski do wiosłowania, które są wykonane dla dwóch osób. Deska tandemowa ma szeroki obszar środkowy z mniejszym obszarem z przodu i z tyłu dla każdej osoby.
  • SUP Fishing Boards - Jeśli lubisz wędkować, możesz kupić deski, które są specjalnie zaprojektowane do tego sportu wodnego. Są one dłuższe i mają szerszy obszar w kierunku przodu deski. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wiosłować na desce i rzucać linę w tym samym czasie.

Rzeczy do rozważenia przed zakupem

  • Długość - Kiedy kupujesz deskę SUP, pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał rozważyć jest długość. Będzie to zależało od rodzaju deski, którą chcesz mieć.
  • Szerokość - szerokość deski jest również ważna. Jeśli jesteś mniejszą osobą, będziesz chciał deski o cieńszej szerokości. Jeśli jesteś wyższy lub masz dłuższe nogi, będziesz chciał deski, która jest szersza. Pozwoli Ci to na lepszą kontrolę nad deską.
  • Materiały - Będziesz także chciał rozważyć rodzaj materiałów, z których wykonana jest deska. Wiele desek są wykonane z kombinacji materiałów. Najczęstsze materiały używane do produkcji tych desek to polimer wzmocniony włóknem (FRP), polietylen i włókno węglowe.
  • Cena - Będziesz chciał również rozważyć cenę deski. Jak w przypadku każdego sportu lub działalności, można znaleźć deski, które są bardzo tanie i deski, które kosztują dużo pieniędzy. Będziesz chciał się rozejrzeć, aby znaleźć deskę, która spełnia twoje potrzeby, pasuje do twojego budżetu i jest dobrze wykonana.

Stand up paddle boarding to świetny sposób, aby wyjść na zewnątrz i cieszyć się wodą. Jest to zabawny sport, który może być uprawiany przez ludzi o każdym poziomie umiejętności. Możesz znaleźć wszystkie rodzaje SUP, od desek dla początkujących do zaawansowanych, a nawet deski zaprojektowane specjalnie do wędkowania. Bez względu na to, na jaki rodzaj deski się zdecydujesz, możesz oczekiwać, że będziesz miał wspaniałe doświadczenie na wodzie.