Paddle Boards: Najlepszy sposób, aby cieszyć się wodąPaddle boarding to fajny sposób na spędzenie czasu na wodzie. Jest to również świetna alternatywa dla surfingu, jeśli nie mieszkasz w pobliżu oceanu lub nie masz dostępu do deski surfingowej. Paddle boards są łatwe w użyciu i idealne dla ludzi w każdym wieku i na każdym poziomie doświadczenia. Są one na tyle kompaktowe, że można je przechowywać w domu, gdy nie są używane, co czyni je doskonałym elementem wyposażenia dla podwórkowych jezior i stawów. Przy tak wielu różnych deskach wiosłowych na rynku, może być trudno wybrać odpowiedni. W tym artykule przedstawimy Ci podstawy paddle boarding, a także kilka ważnych czynników, które należy rozważyć przed dokonaniem zakupu.

Co to jest paddle board?

Paddle board to często pomijany element wyposażenia, który można wykorzystać w wielu różnych sytuacjach. Podczas gdy najczęstszym zastosowaniem deski z wiosłem jest surfing, jest ona również świetna do stand-up paddling, SUP jogi i wędkarstwa. Paddle boards mogą być używane w ogromnym zakresie środowisk, od jezior po rzeki, a nawet otwarty ocean. Najlepsze jest to, że nie ma określonego typu paddle board dla każdego z tych środowisk. Możesz używać tej samej deski na różne sposoby, w zależności od poziomu umiejętności i doświadczenia.

Rodzaje desek do wiosłowania

  • Inflatable Paddle Boards: Te deski do wiosłowania są wykonane z wysokiej jakości materiału i są zazwyczaj droższe niż inne rodzaje desek. Główną zaletą nadmuchiwanej deski jest to, że można ją opróżnić i łatwo transportować i przechowywać. Jest to świetna cecha, jeśli planujesz wiosłować w różnych miejscach. Nadmuchiwane paddle boards są odpowiednie dla pływaków wszystkich poziomów i są świetne dla początkujących.
  • Polimer Paddle Boards: Te deski do wiosłowania są wykonane z tworzywa sztucznego i są zwykle bardziej przystępne niż nadmuchiwane deski do wiosłowania. Są one również cięższe niż nadmuchiwane deski, co może być pozytywem lub negatywem w zależności od zastosowania. Deski polimerowe są świetne do użytku w różnych środowiskach i są odpowiednie dla pływaków na wszystkich poziomach. Są one również dobrym wyborem dla początkujących.

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie deski do pływania

  • Materiał: Przy zakupie paddle board, materiał jest jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia. Konstrukcja i wygląd deski będzie zależał od rodzaju materiału, z którego jest wykonana.
  • Zastosowanie: Paddle board, który kupujesz, powinien być odpowiedni dla twojego konkretnego zastosowania. Na przykład, jeśli planujesz używać deski w oceanie, powinieneś szukać odpowiedniego typu konstrukcji, która jest wystarczająco trwała, aby wytrzymać fale. Jeśli planujesz używać deski w jeziorze, rzece lub śródmiejskiej drodze wodnej, powinieneś szukać innego rodzaju konstrukcji.
  • Rozmiar: Innym ważnym aspektem do rozważenia przy zakupie deski do wiosłowania jest rozmiar. Paddle boards są w różnych rozmiarach i powinieneś dostać taki, który jest odpowiedni dla twojej wagi i wzrostu.
  • Kształt: Kształt paddle board może być różny od deski do deski. Wszystko zależy od konstrukcji i materiału, z którego wykonana jest deska.
  • Udźwig: Powinieneś również upewnić się, że twoja deska do wiosłowania jest w stanie utrzymać twoją wagę.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar

Aby wybrać odpowiedni rozmiar paddle board, musisz najpierw rozważyć typ deski. Nadmuchiwane deski do wiosłowania zwykle występują w jednym rozmiarze, podczas gdy deski polimerowe występują w różnych rozmiarach. Gdy już wybierzesz typ deski, będziesz musiał zrobić trochę matematyki. Jeśli jesteś średniego wzrostu, możesz użyć poniższej tabeli, aby dowiedzieć się, jaki rozmiar paddle board jest dla Ciebie odpowiedni.

  • Waga: Kolejnym ważnym czynnikiem do rozważenia przy wyborze odpowiedniej deski do paddle jest waga. W zależności od rodzaju materiału, z którego wykonana jest deska, deska do wiosłowania może być ciężka lub lekka. Jeśli planujesz wiosłować w grupie, należy upewnić się, że wybierzesz deskę, która jest wystarczająco lekka, aby każdy mógł ją nosić.

Paddle boarding to zabawny i łatwy sposób na spędzenie czasu na wodzie. Jest to również świetny sposób na ćwiczenia. Paddle boards są łatwe w użyciu i idealne dla ludzi w każdym wieku i na każdym poziomie doświadczenia. Są wystarczająco kompaktowe, aby przechowywać je w domu, gdy nie są używane, co czyni je idealnym dodatkiem do podwórkowych jezior i stawów.

Paddle boards są dostępne w różnych materiałach i rozmiarach. Przed zakupem upewnij się, że jest to właściwy typ deski do zamierzonego użytku. Dzięki tym wskazówkom będziesz na dobrej drodze do wyboru deski do wiosłowania, która odpowiada Twoim potrzebom i spełnia Twoje oczekiwania! Kupując paddle board, ważne jest, aby wziąć pod uwagę materiał, rozmiar i kształt deski. Najlepsze paddle boards oferują płynną jazdę i są wystarczająco trwałe, aby przetrwać lata użytkowania.