Najlepsze akcesoria do deski SUP, które zwiększą Twoje doświadczenie w pływaniuJeśli chodzi o świat stand up paddle boarding, jest dużo więcej niż tylko wybranie deski i uderzenie w wodę. Jak w przypadku każdego sportowego dążenia, które chcesz poważnie podejść, istnieją akcesoria, które mogą poprawić swoje doświadczenie i zwiększyć przyjemność z działalności. Przedkładając funkcję nad błysk, akcesoria do deski SUP muszą być użyteczne, a nie czysto estetyczne. Na rynku jest wiele akcesoriów, ale te są jednymi z naszych ulubionych. Od łatwego przenoszenia deski do śledzenia jej w przypadku, gdy upuścisz ją w wodzie, oto niektóre z naszych ulubionych akcesoriów SUP, aby zwiększyć swoje doświadczenie.

Rękawiczki do wiosłowania

Rękawice do paddlingu utrzymują dłonie w cieple, zatrzymując ciepło ciała i utrzymując je w cieple zimnej wody. Chronią również dłonie przed pęcherzami, odleżynami i innymi urazami związanymi z wodą. Kiedy jesteś na wodzie, Twoje ręce pracują bardzo ciężko. W zależności od rodzaju wiosłowania, które wykonujesz, możesz stale ciągnąć rękami, chwytać trzon wiosła lub odpychać się od deski. Jeśli masz wrażliwe dłonie, rękawice do wiosłowania mogą być ratunkiem. Są one szczególnie pomocne, jeśli masz chorobę lub uraz, który sprawia, że twoje ręce są bardziej podatne na zimno lub otarcia od ciężkiej pracy, którą wykonujesz rękami. Rękawice do wiosłowania są dostępne w kilku materiałach i stylach. Niektóre z nich mają dodatkowe cechy, takie jak materiał poprawiający chwyt na dłoniach lub końcach palców, który pomaga łatwiej utrzymać wiosło. Dostępne są w różnych kolorach i wzorach, więc możesz wybrać te, które najlepiej pasują do Twojego stylu.

Torby na deskę

Torby na deskę są zaprojektowane tak, aby chronić twoją deskę podczas transportu. Istnieje kilka różnych opcji w zależności od tego, jak chcesz transportować swoją deskę. W zależności od rodzaju deski, którą posiadasz, możesz ją przechowywać w pozycji pionowej w większej torbie na ramię lub transportować ją w pozycji poziomej. Jeśli musisz transportować swoją deskę w samochodzie, to możesz poszukać torby z kółkami dla ułatwienia użytkowania. Niektóre torby są wyposażone w specjalne funkcje, takie jak chowane uchwyty, kółka i paski, które pomogą Ci łatwo przenieść deskę i zapewnić jej bezpieczeństwo. Torby na deskę są dostępne w różnych rozmiarach i z różnych materiałów. W zależności od tego, jaką deskę posiadasz, możesz potrzebować torby, która jest wystarczająco duża, aby pomieścić deskę, a jednocześnie jest wystarczająco wygodna do transportu.

SUP Smycz

Chociaż smycze SUP nie są prawnie wymagane, są z pewnością wartym uwagi akcesorium, które pomoże chronić ciebie, innych entuzjastów sportów wodnych i życie morskie. W zależności od tego, gdzie wiosłujesz, możesz chcieć użyć smyczy. Jeśli jednak wiosłujesz w bardziej odległym miejscu i martwisz się o utratę swojej deski, możesz rozważyć przyniesienie kilku dodatków dla swoich przyjaciół. Jeśli jesteś zainteresowany leashingiem swojej deski, masz kilka opcji do wyboru. Możesz wybrać pomiędzy smyczą z długą i krótką linką. Smycz z długą linką jest najlepsza na spokojne wody lub jeśli jesteś pewnym siebie paddlerem i chcesz trzymać swoją deskę w pobliżu, aby łatwo ją odzyskać, jeśli się od ciebie oderwie.

Urządzenie śledzące

Jeśli planujesz wyjść na wodę na kilka godzin lub spodziewasz się trudnej pogody, to urządzenie śledzące jest warte inwestycji. Urządzenia te pozwalają łatwo dać komuś znać, gdzie jesteś i jaki masz plan na dany dzień. Urządzenie śledzące może być tak zaawansowane lub proste, jak chcesz. Niektóre zapewniają GPS, pozwalają na wysyłanie wiadomości, a nawet zawierają funkcje SOS. Jeśli myślisz o uzyskaniu urządzenia śledzącego, rozważ, jak często będziesz wychodzić na wodę i jakie funkcje możesz chcieć.

Uchwyt na wiosło

Uchwyty na wiosła można łatwo przymocować do deski i są one przeznaczone do przechowywania wiosła, gdy nie są używane. Są one szczególnie pomocne, jeśli chcesz pływać z wiosłem, ale nie chcesz, aby było w drodze, jak pływać lub powiesić od deski podczas wiosłowania z powrotem do brzegu. Uchwyty na wiosła są dostępne w kilku różnych stylach. Niektóre są przymocowane do samej deski i są zaprojektowane tak, aby były bezpieczne i nie przeszkadzały, podczas gdy inne mają bardziej dekoracyjny wygląd i mogą być przymocowane do szyny deski. Uchwyty na wiosła mogą być wykonane z kilku różnych materiałów, takich jak silikon, metal lub plastik. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, jeśli chodzi o design, trwałość i cenę.

Lina do wsiadania na stojąco

Jeśli planujesz wyjść na duże zbiorniki wodne, możesz chcieć zainwestować w linę do paddle boardingu. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli planujesz wiosłować z grupą ludzi, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w tej aktywności i nie wiesz jeszcze, jak doświadczeni są. Liny do paddle boardingu pozwalają łatwo śledzić każdego członka grupy. W zależności od długości liny, powinieneś być w stanie śledzić osobę przed tobą, osobę za tobą i siebie. W zależności od liny, którą otrzymasz, możesz być w stanie przymocować ją do stałego punktu na brzegu lub być w stanie rzucić linę do innej grupy.

Deski mogą być świetną inwestycją dla tych, którzy pasjonują się paddle boardingiem. Pamiętaj jednak, że zły wybór deski może być kosztowny i frustrujący. Aby pomóc Ci wybrać najlepszą deskę, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Należą do nich: rodzaj wody, na której będziesz wiosłować, wielkość grupy, z którą będziesz wiosłować i jaki jest Twój budżet. Jeśli planujesz wiosłować w słonej wodzie, powinieneś rozważyć zainwestowanie w deskę, która jest wykonana z materiału odpornego na korozję. Jeśli wiosłujesz z grupą, powinieneś rozważyć deskę, która jest wystarczająco szeroka, aby pomieścić wszystkich wygodnie, a jednocześnie jest wystarczająco lekka, aby łatwo się poruszać. Te trzy kategorie desek najlepiej sprawdzają się na różnych rodzajach wody.