Jaka jest różnica między deską SUP a Paddle Board?Paddle boarding stał się coraz bardziej popularny w ciągu ostatnich kilku lat i nie jest to zaskakujące. Paddle boarding to świetny sposób, aby wyjść na wodę, odkryć nowe miejsca i pozostać aktywnym w tym samym czasie. W połączeniu ze stand-up paddle board (SUP) możesz nawet ćwiczyć CrossFit lub inne podobne aktywności, które wymagają, abyś był stale na palcach. Jeśli jesteś zainteresowany wejściem na stand-up paddle boarding, ważne jest, abyś najpierw poznał różnicę między deską SUP a Paddle Board. Oba są dość różne kawałki sprzętu, choć oba służą temu samemu celowi - pomagając ci poruszać się po wodzie z łatwością. Przyjrzyjmy się głębiej tym dwóm rodzajom desek.

Co to jest deska SUP?

Deska SUP to rodzaj deski z wiosłami, która jest przeznaczona do używania na stojąco. Jest to główna różnica między deską SUP a deską z wiosłem - deska z wiosłem jest przeznaczona do używania w pozycji siedzącej. Deski SUP można również używać do różnych czynności, nie tylko do wiosłowania. Tak więc, czyni to świetną opcję dla osób, które szukają wszechstronnej deski. Jest to również świetna opcja dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z paddle boardingiem, ponieważ często łatwiej jest utrzymać równowagę na desce SUP niż na paddle board.

Deska SUP będzie zazwyczaj szersza niż deska do wiosłowania. Dzieje się tak dlatego, że stojąc na desce podczas wiosłowania, trudniej jest z niej spaść. Deska SUP będzie miała również płaski pokład, który jest dobry do stania na niej. Główną różnicą między deską SUP a deską do wiosłowania jest to, że deska używana do SUP jest przeznaczona do używania podczas stania. To sprawia, że jest to świetna opcja dla osób, które są nowe w paddle boarding, ponieważ może być trudniejsze do równowagi na paddle board podczas siedzenia.

Co to jest Paddle Board?

Paddle board to rodzaj deski do wiosłowania, która została zaprojektowana do używania w pozycji siedzącej. Jak wspomnieliśmy powyżej, jest to główna różnica między deską SUP a paddle board. Może to być kłopotliwe, jeśli chcesz używać paddle board do zajęć takich jak joga lub pilates, ponieważ będziesz musiał ciągle przełączać się między siedzeniem i staniem. Jednak deskę wiosłową można również wykorzystać do wielu innych czynności, takich jak wędkarstwo i kajakarstwo.

Deska wiosłowa jest zazwyczaj szersza niż deska SUP. Dzieje się tak dlatego, że będziesz siedział na desce i używał nóg jako siły zamiast rąk. Aby deska była stabilna, musi być szersza. Pokład deski z wiosłem będzie również niższy niż deska SUP, dzięki czemu łatwiej jest usiąść. Główną różnicą między deską SUP a paddle board jest to, że deska używana do SUP jest przeznaczona do używania podczas stania. To sprawia, że jest to świetna opcja dla ludzi, którzy są nowi w paddle boarding, ponieważ może być trudniejsze do równowagi na paddle board podczas siedzenia.

Jak już wspomnieliśmy, główna różnica między deską SUP a paddle board polega na tym, że deska używana do SUP jest zaprojektowana do używania w pozycji stojącej, podczas gdy na paddle board będziesz siedział. Poza tym, deski te są prawie identyczne. Wiele osób może założyć, że deski do paddle są szersze niż deski SUP, ale w rzeczywistości tak nie jest. W rzeczywistości deski SUP są szersze niż deski do wiosłowania. Kolejną różnicą jest to, że deska SUP będzie miała płaski pokład, podczas gdy deska do wiosłowania będzie miała podniesiony pokład. To dlatego, że będziesz stał na pokładzie deski SUP i usiądziesz na desce wiosłowej. Prawdopodobnie zauważysz również, że deski z wiosłami są krótsze niż deski SUP. Wynika to z faktu, że będziesz siedział podczas wiosłowania.

Którą z nich powinieneś kupić?

Ponieważ nie ma ogromnej różnicy między deską SUP a paddle board, możesz rozważyć zakup obu. W ten sposób można zdecydować, który z nich będzie najlepszy dla każdej przygody, w zależności od tego, czy chcesz wiosłować stojąc czy siedząc. Możesz także chcieć zdobyć deskę do wiosłowania i deskę SUP, jeśli szukasz wiosłowania z przyjaciółmi. Deski paddle są zwykle krótsze niż deski SUP, co oznacza, że więcej osób może się na nich zmieścić. To może być świetne dla stron paddle boarding. Jeśli dopiero zaczynasz paddle boarding, może być bardziej sensowne rozpoczęcie od paddle board, ponieważ może być nieco trudniej utrzymać równowagę na desce SUP podczas stania.

Teraz, gdy znasz już różnicę między deską SUP a paddle board, czas podjąć decyzję, którą deskę chcesz kupić. Paddle board jest najlepszy, jeśli chcesz stabilną deskę, która jest świetna do wędkowania lub kajakowania, podczas gdy deska SUP jest najlepsza, jeśli chcesz wszechstronną deskę, która jest świetna do plażowania. Bez względu na to, którą deskę zdecydujesz się zdobyć, jasne jest, że istnieje wiele korzyści z paddle boarding, dzięki czemu jest to świetny sposób, aby wyjść na wodę.